top of page

4 būdai išgerti daugiau vandens

Daugelis žinome, kad vanduo yra gyvybiškai svarbus, bet ar žinojote, kad be vandens vidutiniškai žmogus ištveria tik apie tris dienas? Dalinamės faktais, kuo naudingas vanduo, kiek jo reikėtų išgerti bei patarimais, kaip daugiau išgerti vandens.


Net 60-70% suaugusio kūno svorio sudaro vanduo. Jis įtakoja kiekvieną kūno ląstelę, visus audinius ir organus. Vandens reikia tinkamam virškinimui ir maistinių medžiagų patekimui į ląsteles bei kūno temperatūros reguliavimui. Vanduo taip pat veikia kaip smegenų ir nugaros smegenų „amortizatorius“, kuris sutepa sąnarius, organus ir audinius. Pakankamas vandens suvartojimas gali netgi padėti Jums valdyti savo svorį.


Kiek vandens turėtume išgerti?


Išgeriamo vandens kiekis priklauso nuo skirtingų veiksnių. Vienus mes galime koreguoti (kūno svoris, fizinio aktyvumo lygis), prie kitų prisitaikome (amžius, lytis, klimatas). Tad vandens poreikis kinta, tačiau paprastai rekomenduojama suvartoti 8 stiklines skysčių per dieną.

70–80% suvartojamų skysčių turėtų būti gaunami geriant. Dižiąją dalį turėtų sudaryti vanduo, ir tik nedidelę - arbata be cukraus. Likę 20–30% turėtų būti gaunami iš vandeningų maisto produktų, tokių kaip vaisiai ir daržovės.


Kokie yra dehidratacijos simptomai?


Jei jaučiate troškulį ir burnos džiūvimą - tai yra pirmasis požymis, kuris signalizuoja apie vandens trūkumą Jūsų organizme. Ženklai, kad vartojate nepakankamai skysčių, gali būti šie:

  • Tamsus šlapimas

  • Vidurių užkietėjimas

  • Blogas kvapas

  • Raumenų nuovargis

  • Galvos skausmas

Tačiau labai svarbu vandenį vartoti visą dieną, nelaukiant kol ištrokšite. Nes tuomet, kai jaučiate troškulį - Jūs jau esate dehidratavę. Taip pat labai svarbu užtikrinti, kad kūdikiai ir maži vaikai gautų pakankamą skysčių kiekį. JAV 2015 m. atliktas tyrimas parodė, kad pusė šalies vaikų suvartoja per mažai vandens.


Taip pat papildomo vandens prireiks viduriuojant ar vemiant, karščiuojant, fizinio krūvio metu.


Kaip suvartoti daugiau vandens?


Nors visi esame girdėję, jog vandenį gerti būtina, dažnai to nedarome arba darome nepakankamai. Štai keletas būdų, kaip vandens gėrimą paversti komfortiškesne, malonesne ir lengvesne dienos rutina:

  • Pradėkite dieną su didele stikline vandens prieš kavą ar arbatą - sukursite gerą įprotį, kuris gali išlikti visą gyvenimą.

  • Įvertinkite savo darbo pobūdį. Jei didžiąją laiko dalį praleidžiate prie darbo stalo, kiekvieną rytą ant savo stalo pastatykite ąsotį vandens. Tai bus priminimas gerti daugiau ir jūs būsite motyvuoti gurkšnoti gėrimą. Jei nuolatos keičiate savo buvimo vietą darbe - įsitikinkite, kad visuomet turite patogią talpą, gertuvę su vandeniu.

  • Išmaniajame telefone nustatykite laikmatį arba naudokite programėlę, kuri primena gerti daugiau vandens dienos eigoje.

  • Padarykite vandens gėrimą įdomiu: įdėkite citrusinių vaisių, žolelių, kad sustiprintumėte ir paįvairintumėte skonį; palaikykite ąsotį šaldytuve, kad šiltą dieną skonis būtų maloniai gaivinantis.


Nepriklausomai kokį būdą pasirinksite, net šiek tiek daugiau suvartoto vandens kasdien gali padaryti didelį skirtumą Jūsų savijautoje.


110 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page