top of page

Energetiniai rutuliukai be pridėtinio cukraus


Štai dar vienas sveikas desertas smaližiams ir taip, tai dar vieni rutuliukai. Tačiau juk jie yra vienas geriausių greitų užkandžių – juos galima pagaminti iš įvairiausių produktų, lengva visur pasiimti su savimi, patogu valgyti ir jie suteikia daug energijos bei jėgų. Todėl mes juos taip mėgstame, dažnai gaminame ir bandome sugalvoti vis naujų sveikų receptų. Šįkart šį skanumyną galime vadinti saldžiaisiais energetiniais rutuliukais, nes jų pagrindas – riešutai, o juk jie tikrai suteikia energijos ir sotumo jausmą.


Sudėtis gan paprasta ir tinkanti tiems, kurie vengia pieno produktų. O daugelį ingredientų dažniausiai galite rasti savo spintelėse. Riešutai, avižiniai dribsniai suteikia sotumo jausmą, o medus, bananai ir datulės dar ir pasaldina visą maistingą sveiką desertą. Visos sudedamosios dalys, natūralūs produktai be pridėtinio cukraus, todėl gauname tikrai sveikesnę saldumyno alternatyvą.

Taigi, štai sveikų riešutinių rutuliukų receptas:

✔ 2 v.š. medaus;

✔ 200 g avižinių dribsnių;

✔ 150 g datulių;

✔ 2 bananai (vidutinio dydžio);

✔ 150 g kepintų ir sūdytų riešutų;

✔ kokoso drožlių apibarstymui.

Šiek tiek pašildome medų, į jį beriame avižinius dribsnius, bananus, pamirkytas datules (pamirkome vandenyje, kad suminkštėtų ir lengviau susitrintų) ir viską su trintuvu sumalame. Susmulkintus riešutus beriame į masę. Formuojame rutuliukus ir juos apibarstome kokoso drožlėmis. Dedame į šaldytuvą, kad rutuliukai sustingtų – štai ir visas saldžiųjų energetinių rutuliukų sveikas receptas.

Saldaus!

187 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page