top of page

Patarimai, kaip sustiprinti imuninę sistemą

Updated: Mar 23, 2020

Nuo mūsų imuninės sistemos priklausys, ar organizmas apsisaugos nuo virusinių infekcijų formų. Tarp imuninės sistemos ir mitybos yra tiesioginis ryšys. Žmogui, kurio mityba yra nepakankama - imuninė sistema "išsijungia". Ypatingai žmonių turinčių antsvorio ar nutukusių, imuninė sistema tampa nusilpusi ir tai gali įtakoti uždegiminius procesus.

Tai, ką valgome, kur gyvename, kiek miegame, kiek mankštinamės ir net su kuo gyvename - sukelia chemines reakcijas, kurios gali įtakoti mūsų savijautos būklę.


Didžiausia imuninės sistemos dalis - maždaug 70% - yra prie žarnyno, kuri stebi maisto suvartojimą ir kaip organizmas jį įsisavina. Todėl mums labai svarbu maitintis subalansuotai su reikiamais vitaminais, mineralais ir maistinėmis medžiagomis, išlaikant ir sveiką gyvenimo būdą.


4 patarimai, kaip padidinti maistinių medžiagų kiekį, kurios padeda stiprinti imuninę sistemą.


1. Įtraukite baltymus į savo kasdienę mitybą.


Baltymai, dar žinomi kaip pagrindinės kūno statybinės medžiagos, leidžia organizmui gaminti antikūnus, kurių reikia norint apsiginti nuo įsiveržiančių virusų ir bakterijų. Norėdami užtikrinti, kad jūsų racione būtų pakankamai baltymų, galite valgyti daugiau sveiko baltyminio maisto, pavyzdžiui: žuvies, paukštienos, liesos mėsos, sojos ir neriebių pieno produktų.


2. Įtraukite vitaminus ir fitonutrientus.


Vitaminai A ir C, taip pat fitonutrientai, yra pagrindiniai imuninės sistemos veiklos veikėjai. Vitaminas C, kaip vienas didžiausių imuninės sistemos stiprinimo vitaminų, skatina mūsų organizmą gaminti antikūnus, kurie kovoja su ligomis. Būtina palaikyti vitamino C paros normą, nes organizmas jo negamina ir nekaupia. Vitaminas A palaiko mūsų odos, virškinamojo trakto audinių ir kvėpavimo sistemos kokybiškai veiklą.


Fitonutrientai, esantys daržovėse ir vaisiuose, sumažina mūsų organizmo oksidacinį pocesą, kuris gali susilpninti jo gebėjimą kovoti su ligomis. Įrodyta, kad nemažai fitonutrientų sumažina vėžio ir širdies bei kraujagyslių ligų riziką, kovoja su uždegimais, mažina kraujospūdį ir stiprina bendrą mūsų imuninės sistemos veiklą.

3. Dėmesį žarnyno tinkamai veiklai skirkite pasitelkdami probiotikus ir prebiotikus.


Virškinimo sistema vaidina pagrindinį vaidmenį palaikant imuninę sistemą. Žarnynas yra pagrindinis sąlyčio su išorine aplinka organas, kuriame yra mikrobiomų, palengvinančių virškinimą ir maistinių medžiagų pasisavinimą. Gerosios žarnyno bakterijos mūsų organizme yra siejamos su tokiais privalumais, kaip svorio metimas, pagerėjęs virškinimas, sveikesnė oda ir, svarbiausia, sustiprinta imuninė sistema.


4. Padidinkite omega-3 riebalų rūgščių kiekį.


Omega-3 riebiosios rūgštys, tokios kaip DHA ir EPA, yra būtinos riebalų rūšys, kurių gali būti maiste, pavyzdžiui, chia sėklose, ir maisto papilduose - žuvų taukuose. Omega-3 riebalų rūgštys gali sustiprinti imuninių ląstelių funkcijas, kurios vaidina svarbų vaidmenį reaguojant į infekcijas. Laikydamiesi bendrų geros sveikatos gairių - subalansuotos mitybos, reguliaraus fizinio aktyvumo - suteikiate organizmui natūralų būdą geriausiai palaikyti stiprią ir sveiką imuninę sistemą.

Jeigu jums reikia pagalbos susibalansuojant mitybą, rašykite el. paštu: salduolissveikas@gmail.com arba pasitelkiant socialinius tinklus. 

P.S. Jeigu turinys aktualus, lauksiu iš Jūsų uždėtos širdutės - man bus aiškiau, kokio pobūdžio turinys jums aktualus.

79 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page