top of page

Kaip vanduo palaiko imunitetą

Mūsų imūninė sistema priklauso nuo gerai hidratuoto kūno. Žmogaus kūnas yra sudarytas iš beveik 70 procentų iš vandens, todėl nenuostabu, kad turime išlikti gerai hidratuoti, kad būtume sveiki. Turite gerti pakankamai vandens, kad jūsų kūnas galėtų tinkamai virškinti maistą ir aprūpinti jūsų ląsteles maistinėmis medžiagomis, taip pat atsikratyti medžiagų, kurių jūsų organizmas nepageidauja.

Jei vandens nepakanka, organizmui sunku kontroliuoti kūno temperatūrą, sąnariams trūksta drėsmės, raumenys taip pat greičiau pavargta. Esmė tokia: kiekvienai ląstelei, audiniui ir organui tinkamai veikti reikia vandens.


Vanduo ir imunitetas


Kaip ir bet kuri kita kūno sistema, jūsų imuninės sistemos ląstelės reikalauja maistinių medžiagų, kad atliktų savo darbą. Štai trys pagrindiniai būdai, kuriais vanduo palaiko imunitetą:

1. Vanduo yra būtinas maistinių medžiagų įsisavinimui.


Vandens reikia viso virškinimo proceso metu, bet ypač kai reikia kraujui įsisavinti maistines medžiagas. Į kraują patekusios maistingosios medžiagos šioje vandeningoje aplinkoje yra transportuojamos į visas organizmo ląsteles, kur jas galima organizmui paimti ir panaudoti.


2. Vanduo yra pagrindinis limfos skysčio komponentas.


Vanduo yra svarbus kito svarbaus imuninės sistemos skysčio, vadinamo limfos (arba limfos skysčio), kuris keliauja per atskirą kraujagyslių sistemą, komponentas.

Limfos skystyje yra specializuotų baltųjų kraujo kūnelių, vadinamų limfocitais, kurie padeda organizmui kovoti su infekcija. Kai limfos skystis cirkuliuoja, jis padeda pašalinti atliekas, toksinus ir nešvarumus iš jūsų kūno, įskaitant bakterijas ir virusus. Kadangi jūsų limfos sistemoje yra apie 96 proc. vandens, turėtų būti prasminga, kad dehidratacija gali sulėtinti šios natūralios drenažo sistemos funkciją jūsų organizme.


3. Vanduo padeda palaikyti sveiką gleivinę.


Kitas būdas, kuriuo vanduo ir skysčiai palaiko imunitetą, yra gleivinių sveikatos palaikymas. Kaip jūsų oda padeda apsaugoti jūsų kūno išorę nuo svetimų įsibrovėlių, jūsų drėgnos gleivinės taip pat veikia kaip barjeras. Šios membranos apsaugo tas jūsų kūno sritis, kurios yra peveikiamos oro - jūsų šnerves, burną ir gerklę. Kai jūsų organizmui trūksta skysčių, nosies ertmės gali išsausėti, todėl barjeras tampa mažiau veiksmingas.

Galiausiai, jei sergate liga: kosėjate, susiduriate su gerklės sausumu, karščiuojate, netenkate skysčių dėl skrandžio ar žarnyno sutrikimų - gyvybiškai svarbu vartoti daug skysčių ir tokiu būdu padėti jūsų sistemai atsigauti.
80 views

Comments


bottom of page